فراخوان هفدهمین نمایشگاه سالانه حروف نگاری پوستر اسماء‌الحسنی ۱۴۰۰

فراخوان هفدهمین نمایشگاه سالانه حروف نگاری پوستر اسماء‌الحسنی ۱۴۰۰

هفدهمین نمایشگاه سالانه حروف نگاری پوستر اسماء‌الحسنی با سازماندهی پایگاه‌ اینترنتی طراحان مستقل ایران «تودی ‌پوسترز» در دو بخش اصلی و جنبی بصورت ملی برگزار می‌‌شود.
فراخوان هفدهمین نمایشگاه سالانه حروف‌نگاری پوستر اسماء‌الحسنی
که به صورت ملی، در دو بخش اصلی و جنبی و با سازماندهی پایگاه‌ اینترنتی طراحان مستقل ایران «تودی ‌پوسترز» برگزار می‌‌شود، منتشر شد.
محل برگزاری: در صورت حصول شرایط اجتماعی مناسب جهت کنترل شیوع کرونا ، نمایشگاه در یکی از مراکز فرهنگی معتبر برپا می‌شود و در غیراین‌صورت همچون دورۀ گذشته در فضای مجازی برگزار خواهد شد.


مقررات

۱-برای شرکت در نمایشگاه ضروری است طراحان ابتدا از طریق مراجعه به وب سایت رسمی نمایشگاه ثبت نام کنند.
۲-آماده سازی و ارسال آثار
پوسترها باید در قطع ۸۰ × ۱۲۰سانتی‌متر/ بصورت عمودی / با کیفیت۱۵۰دی پی آی بصورت CMYK طراحی و سپس به RGB تغییر داده شود و با فورمت PDF یا JPEG (فایل غیر فشرده – استاندارد) ذخیره شده و از طریق ایمیل به دبیرخانه نمایشگاه ارسال شود.
۳-حداکثر حجم فایل و یا فایل های ارسالی برای هر طراح ۲۵ مگابایت است.
خوانایی اسماء در پوسترهای ارسالی از جمله مهمترین نکاتی است که توجه به آن در کنار قواعد زیبایی شناسی امتیاز بزرگی برای راه یافتن و یا برگزیده شدن آثار محسوب می شود.
تذکر مهم: به هیچ وجه پوستر خود را بصورت CMYK ارسال نکنید. حتماً پیش از ارسال آثار، از صحت فرمت‌ فایل و رزولوشن مطمئن شوید؛ در صورت عدم رعایت این نکات ، اثر یا آثار پیش از داوری حذف خواهند شد.
* نکته مهم : تغییر CMYK به RGB فقط بخاطر کاهش حجم فایل است
۴- شرکت در نمایشگاه برای عموم طراحان آزاد است و شامل مبلغی به عنوان هزینۀ ثبت نام نمی شوند
۵-در طراحی پوسترها به هیچ وجه از لوگوی سایت یا نمایشگاه و یا هر نهاد و سازمانی دیگر استفاده نکنید، همینطور از درج عنوان، تاریخ نمایشگاه و … جداً اجتناب شود.
۶-قید عنوان پوستر الزامی است. عنوان اثر همان نامی از اسماء الحسنی است که طراح، پوستر خود را با آن ساخته است. مثال : پوستری که با نام « بصیر » ساخته شده ، عنوان آن پوستر “بصیر” است.
در نامگذاری فایل باید عنوان پوستر ، نام طراح با حروف فارسی و در انتها شماره تلفن همراه شرکت کننده حتماً درج شود . فایلهای ارسال شده ای که نامگذاری آنها فاقد این سه گزینه باشند در دبیرخانه حذف می شوند.
نامگذاری فایل ها باید مطابق نمونه زیر باشد :

Jpg. شماره همراه + نام طراح + عنوان پوستر
فایل های خود را از طریق ایمیل به نشانی زیر ارسال کنید: asmaulhusna.posters@gmail.com

۷-طراح می تواند متن های