نمایشگاه بین المللی طراحی گرافیکی ۲۰۲۰ علیه بیماری های بی عیب و نقص

در اوایل سال ۲۰۲۰ ، چین دچار یک بیماری همه گیرNovel coronavirus pneumonia (NCP) شد که از ووهان به کل کشور رواج داشت. "اتحاد طراحان جدید جوانان" از جامعه جهانی طراحان گرافیک و پوستر می خواهد آثار پوستری با موضوع "BREATH • SYMBIOSIS" ایجاد کنند. ما "با همان نفس و سرنوشت، مشترک هستیم." در برابر "NCP" با قدرت طراحی گرافیک با این ویروس مبارزه کنید ، روحیه ضد اپیدمی را تبرئه کنید ، دانش ضد اپیدمی را تبلیغ کنید و از همزیستی هماهنگ بین انسان و طبیعت دفاع کنید.
این بسیار جالب است که می بینیم که همه ما سرانجام به عنوان یک نسل بشر متحد هستیم. در عین حال ، بسیار ناراحت کننده است که چیزی مثل CoronaVirus دلیل شده است تا همه ما را گرد هم آورد. آیا واقعاً به دشمن احتیاج داشتیم تا دلسوزی نسبت به یکدیگر نشان دهیم؟ آیا ما شاخصهای قبلی را ندیده ایم که این موضوع را به ما بگویند؟ با این حال ، این کرونا ویروس ما را به هم نزدیکتر کرد ، اگرچه تلفاتی که در جامعه ما به وجود آورد و هنوز هم واقعاً دردناک است.

نمایشگاه بین المللی طراحی گرافیکی 2020 علیه بیماری های بی عیب و نقص

یکی از نمونه های بارز این وحدت که هر روز می بینم در بین اعضای جامعه طراحی بین المللی به خصوص طراحان پوستر جهانی است که مشتاقانه از طریق تخیل و بیان خلاقانه به این بیماری همه گیر پاسخ دادند. در چند هفته گذشته ، عملاً طی چند روز ، تعدادی از مسابقات طراحی پوستر راه اندازی شده است ، همه آن ها به مشکل رو به رشد CoronaVirus اختصاص یافته است. طراحان پوستر از سراسر جهان همه در برابر دشمن مشترک به هم پیوسته اند. به جای زبان مادری و نوشتاری ، هر طراح پوستر به شکلی که همه ما می توانیم درک کنیم یعنی با زبان بصری، با ما صحبت کردند. طراحان پوستر سعی کردند مفاهیم ساده و در عین حال غالب را به ما منتقل کنند . عشق ، پشتیبانی ، صبر ، تحمل ، و درک. من می خواهم از همه برگزار کنندگان و شرکت کنندگان این نمایشگاه های پوستر تشکر کنم ، افرادی که تصمیم گرفتند نسبت به این ویروس وحشتناک بی تفاوت نمانند و به این فراخوان طراحی پوستر همراه با هنر و درک خود به آنها پاسخ دهند. جالب است بدانید که در این دوران تاریک ، کسانی هستند که می توانند ما را به سمت نور سوق دهند و به ما امید بدهند. کسانی که معتقدند که یک هنر واقعاً قانع کننده می تواند همیشه راه را به جهانیان نشان دهد.

هیئت نظارت فراخوان پوستر بین المللی طراحی گرافیکی ۲۰۲۰ علیه بیماری های بی عیب و نقص :
او هوانگ ، لی زو ، زو وی ، کای سو میونگ ، ناصر نصیری ، حسین محمدی وحیدی.


در میان طراحان پوستر جهانی آثار پوستر طراحان جوان ایرانی نیز به چشم می آید . طراحان پوستر جوان ایرانی با سبک و هنر و خلاقیت خود جایگاه ویژه ای در میان دیگر پوستر های موجود در نمایشگاه پوستر BREATH • SYMBIOSIS-۲۰۲۰ پیدا کرده اند . به صورتی که پوستر های این طراحان در صفحه هات اجتماعی این نمایشگاه پوستر و همینطور هیئت تشکیل دهنده این نمایشگاه پوستر به اشتراک گذاشته شده است . 
اسامی برخی از طراحان پوستر ایرانی در این نمایشگاه : 
محمد علی سلیمانی
، الهام خدابنده ، مینا کاویان ، عاطفه بیجاجیان ، رامین رافعی و.....

در ادامه نگاهی به برخی از آثار پوستر BREATH • SYMBIOSIS-۲۰۲۰ خواهیم کرد.

آثار پوستر نمایشگاه علیه بیماری های بی عیب و نقص| BREATH • SYMBIOSIS-۲۰۲۰

ramin rafeei - ایران
Oktay Barkın - ترکیه
Atefeh biyajiyan-ایران

Lustikova Ksenya - روسیه
Mohammad Ali Soleymani - ایران
Klaczkiewicz Damian - لهستان

Abdulkerim Turkaya - ترکیه
mina kavian-iran
Nicos Terzis - سوئد

Dmitry Mirilenko - روسیه
Resul ay- ترکیه
Xin_Zhechen- چین